Tipy od Kuponky

 

Přezutí na zimní pneu


 

Povinné zimní pneumatiky. Tohle spojení nás většinou děsí, protože nás opět čekají výdaje a čas, který musíme místo příjemnějších povinností věnovat hledáním nových pneumatik a vhodného servisu, kde nám auto přezují. Často se ptáte: Je to vůbec nutné? Ano je. Hned si vysvětlíme proč.

 

Silniční zákon udává povinnost použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března. Nicméně novela silničního zákona bere v úvahu také povětrnostní podmínky. Takže pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, je nutné zimní přezutí.

 

Což znamená, že sice není bezpodmínečně nutné mít zimní přezutí v období od listopadu do března, ovšem pokud se vydáte někam na cesty a přepadne vás výše zmíněné počasí, mohlo by to pro vás znamenat spoustu problémů. Takže vše tedy záleží pouze na vašem uvážení. Avšak dávejte si pozor na značku „zimní výbava“, která na vybraných úsecích pozemní komunikace bezpodmínečně vyžaduje povinnost zimního přezutí.

 

Pokud se tedy rozhodnete jezdit v zimě na letních pneumatikách při zhoršených klimatických podmínkách, tak jednak riskujete pokutu. A věřte, že policie si v tomto případě na vás velmi ráda smlsne. Ovšem kromě pokuty riskujete také možné škody v případě nehody, kterou vám pojišťovna nemusí uhradit.

 

Pokud se těmto rizikům chcete vyhnout, tak na www.mall.cz je široká nabídka zimních pneu. E-shop www.mall.cz nabízí dopravu zdarma a zboží většinou odesílá do dvou až čtyř pracovních dnů. Stále se ptáte, proč jsou zimní pneumatiky tak důležité? Obsahují totiž měkčí směs, která má mnohem lepší vlastnosti při teplotách pod 7°C. Díky použité směsi a výraznému vzorku mají mnohem lepší trakci na sněhu a ledu než letní pneumatiky. Ovšem berte v potaz, že se chovají hůře na suchých a mokrých vozovkách.

 

Rozhodli jste se přezout své auto na zimní pneumatiky? Sháníte teď na rychlo levné pneumatiky, ale všude je dlouhá čekací lhůta, protože není zboží skladem? Tak nezoufejte. V eshopu Nejlevnejsipneu.cz nabízí velmi rozsáhlou nabídku zimních pneumatik. Mají dopravu zdarma a doručení do 24 hodin. Jedná se o velmi spolehlivý e-shop.

 

 

 

 

Napsala kuponka Říjen 1, 2016